Перепідпорядкування фіскальної служби Кабміну викликано деструктивною і провальною політикою Мінфіну, - Громадська рада при ДФС

169

Рішення уряду про перепідпорядкування Кабміну Державної фіскальної служби викликано деструктивною і провальною роботою керівництва Міністерства фінансів.

Про це заявив глава Громадської ради при ДФС Дмитро Алексеєнко, передають "Українські новини".

"В момент створення ДФС вона була підпорядкована Кабміну. ​​Потім Яценюк своїм рішенням перепідпорядкував її Яресько, наскільки я пам'ятаю. І зараз при міністрі Данилюку йдуть постійні конфлікти. Рівень блокування з боку Мінфіну будь-яких ініціатив (ДФС) дійшов до якоїсь своєї межі, тому й ухвалено таке силове рішення. Взяти будь-який напрям у роботі Мінфіну - ми бачимо там, по суті, провал. Міністр у постійному конфлікті і з депутатами, і з профільним комітетом, і з ДФС, хоча Мирослав Продан щосили, з усією його дипломатичністю намагається уникати конфлікту, і каже, що ми (з Мінфіном) дружимо ... Ця людина (міністр Олександр Данилюк) не спрацьовує абсолютно з усіма. Після перепідпорядкування позиція міністра братиметься до уваги, але ніяк не блокувати кадрові, бюджетні ініціативи і так далі. Як це буде діяти, поки рано говорити. Дочекаймося самої постанови КМУ", - заявив Алексеєнко.


На його думку, реформування ДФС за зразком, запропонованим Мінфіном, призвело б до колапсу фіскальної системи.

"Ця реформа ДФС, яка нічого спільного з практикою не має. Створення двох юридичних осіб призвело б до колапсу. У Мінфіні беруть на щит, нібито вони реформували систему відшкодування ПДВ, хоча ця реформа була ще раніше запропонована групою Ніни Южаніної. Більше я не бачу якихось плюсів у діяльності міністерства. Писався (Мінфіном) закон про службу фінансових розслідувань. Всі визнали його таким, що не відповідає нашим реаліям", - говорить Алексєєнко.

Він зазначає, що міністр займається піаром і систематично дезінформує міжнародних партнерів України.

"Данилюк не вперше пише від імені України послам. Коли вони валили податок на виведений капітал, Мінфін звернувся до країн "Великої сімки", щоб вони підтримали ідею, що це все невигідно. Написав у Світовий банк, що не можна цей податок вводити цього року. Хоча потім, як виявилося, Мінфін, використовуючи міжнародну фінансову допомогу, проводив аналіз законопроекту, взявши за основу абсолютно іншу концепцію. Такі дії межують з шахрайством. Виходить, обманювали і МВФ, і послів, і Світовий банк? Як можна такі дії назвати? А ситуація з блокуванням податкових накладних? Це система Мінфіну, від якої страждав малий і середній бізнес. Мільйони, якщо не мільярди, втратив на блокуванні малий і середній бізнес просто через необдуманий експеримент. Хоча всі говорили - і громадськість, і депутати, - проведіть хоча б тестовий режим. Такий експеримент над українським бізнесом межує зі злочином. Сьогодні передали цю систему в управління ДФС, але минулого року це було просто щось неймовірне", - вважає Алексєєнко.

За словами голови громадської ради, після перепідпорядкування ДФС уряду з'являється шанс на продуктивне реформування держструктури.

"Я сподіваюся, що буде все-таки реформа, але не та, яку придумує міністр і його радники, у яких практики не було в цій сфері. Реформуванням мають займатися люди, які бачать, розуміють ситуацію зсередини, хочуть змінити її на краще і знають , як це зробити без грантів міжнародної допомоги, які лише б розпиляти, а там будь що буде. Потрібно працювати, знаходити консенсус і не влаштовувати постійно демарші", - стверджує експерт.

Як повідомили ЗМІ, Кабінет міністрів на закритому засіданні 23 травня проголосував за перепідпорядкування Державної фіскальної служби (ДФС) безпосередньо Кабміну.

Крім того, Кабмін схвалив видалення міністерства з переліку відомств, чиє погодження обов'язково для документів, які подаються на розгляд уряду. Кабінет міністрів також звернувся до Верховної Ради з пропозицією про відставку Олександра Данилюка з поста міністра фінансів.

Джерело: https://ua.censor.net.ua


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?