Нова програма МВФ містить чотири умови - ЗМІ

762

Україна повинна підвищити ціни на газ, скорегувати держбюджет і здійснити зміни в ДФС та антикорупційних органах.

Для отримання нової програми МВФ Україні необхідно виконати, мінімум, чотири умови. Про це пише Європейська правда в середу, 26 вересня.
"Вже зрозуміло, що Україна не виконає на 100% підписану в 2015 році програму розширеного співробітництва з кредитором EFF", - йдеться в статті, повідомляє Style-ua.net. з посиланням на Корреспондент.net.
Саме тому, пише автор, сторони спробували зробити ставку на другий варіант: домовитися про нову, більш коротку, програму співпраці. За інформацією співрозмовників видання в уряді, йдеться про програму stand-by на 12-15 місяців і на 5-6 млрд дол.
Вона зазначає, що за час перебування місії МВФ в Україні з 6 по 19 вересня, під час чого домовитися про нову програму не вдалося, дискусії велися навколо чотирьох основних питань.
Одним з основних, як і раніше, залишається питання ціни на газ. За даними видання, з кредитором вдалося домовитися про наступне: до 15 жовтня уряд має прийняти рішення про підвищення ціни на газ на 23% від поточної ціни.
За даними ЕП, в новій програмі stand-by може з'явитися антикорупційний блок. За інформацією джерел видання, знайомих з позицією фонду, дискусії точаться навколо перерозподілу функцій з перевірки електронних декларацій між антикорупційними органами на користь НАБУ.
Ще одне важливе питання - збалансований бюджет.
За інформацією джерел, нова програма співпраці з фондом може передбачати черговий етап реформи Державної фіскальної служби. "Підхід до її трансформації може змінитися, в тому числі - в напрямку реорганізації митниці і податкової як єдиних юридичних осіб", - йдеться в матеріалі.
Раніше дві з чотирьох умов МВФ підтвердили в Нацбанку. Там повідомили про необхідність підвищення цін на газ і коригування держбюджету.
Відзначимо, Україна вже другий рік очікує п'ятий транш МВФ. Національний банк розраховує на рішення МВФ щодо отримання траншу до кінця року.

О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?