Порошенко застеріг Німеччину щодо газової залежності від Путіна

216

Президент України Петро Порошенко застерігає Німеччину від газової залежності від РФ. Про це він заявив в інтерв’ю німецькому виданню Rheinische Post, повідомили в прес-службі Президента.

Порошенко вважає, що газогін “Північний потік-2” – це геополітичний інструмент тиску на Західну Європу і залежність європейських країн від постачання газу з Росії, що відкриває їй велике поле для шантажу.

“Цей газопровід з економічної точки зору не є вигідним. Це – спроба Росії ослабити Україну, яка завдяки транзиту зараз отримує щороку 3 мільярди доларів США прибутку. Але передусім Путін прагне утворити геополітичний інструмент тиску на Західну Європу”, – сказав Глава держави.

Петро Порошенко закликав “не потрапляти в ту ж пастку від Путіна”: “Я лише можу застерегти наших європейських друзів, і це з огляду на власний гіркий досвід: якщо у питанні газопостачання так залежати від Росії, як від неї кілька років тому залежала Україна, це утворює поле для шантажу. Можу Вас запевнити, це був не найприємніший момент, коли мені зателефонував Путін і повідомив, що наступного дня буде перекрито кран”.

Джерело: Uain.press.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?