Вчені з'ясували, як впоратися з пластиковими відходами

302

Вчені створили водорозчинний пластик.

Хіміки при виробництві пластику нового типу замість традиційних нафтопродуктів використали вапняк, повідомляє Style-ua.net з посиланням на Gazeta.ua.

Вчені працювали над створенням біорозкладаної побутової хімії, яка при розчиненні у воді була б нешкідливою для навколишнього середовища. У процесі експериментів випадково отримали хімічну формулу на основі твердіючого полівінілового спирту, розчинної в холодній воді.

"Основна відмінність нашого продукту від звичайного пакета в тому, що його можна утилізувати за п'ять хвилин хоч в каструлі, хоч в пральній машині. В якості сировини для нашої продукції використовуємо компоненти схвалені Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів", - кажуть розробники.

Вчені хочуть поступово "розширити асортимент", не обмежуючись лише пластиковими пакетами.

Японські дослідники розробили технологію виготовлення спиртних напоїв із ферментованої деревини, зокрема з кипариса, берези, вишні або кедра. Співробітники токійського Інституту лісу і лісових продуктів сподіваються, що незабаром їхній продукт буде представлений на світовому ринку.


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?