Чому Індія з повітря виглядає інакше?

210

У повітрі над Індією та сусідніми країнами Південної Азії існує щось, чого немає над іншими країнами.

Це формальдегід - безбарвний газ, який виділяється у природний спосіб з рослин, але також із деяких забруднюючих видів діяльності.

Підвищена концентрація була зафіксована новим європейським супутником Sentinel-5P, який запустили в жовтні минулого року для дослідження якості повітря в усьому світі.

Ця інформація стане в нагоді для формування політики очищення атмосфери, вміст формальдегіду у повітрі, насправді, дуже малий: у кожному мільярді молекул повітря є лише декілька CH₂O.

Але це може бути ознакою більш загальних проблем забруднення, рохзповідає Ізабель Де Смедт з Королівського Бельгійського інституту космічної аерономії.

"Формальдегідний стовпчик складається з різних видів летких органічних сполук, і його джерелом може бути як рослинність, так і пожежі чи виверження", - розповіла вона BBC News.

"Це залежить від регіону, але 50-80% газу - біогенного походження. Решта - від вивержень та вогню. Це може бути як від спалювання вугілля, так і від лісових пожеж. В Індії дуже багато сільськогосподарських пожеж".

S5PКопирайт изображенияESA
Image captionПристрій Tropomi на супутнику Sentinel-5P може виявити вміст у повітрі формальдегіду, двоокису азоту, озону та інших газів

Також в Індії значна кількість деревини використовується в домашніх умовах для приготування їжі та обігріву.

Коли леткі органічні сполуки потрапляють в контакт із діоксидом азоту (NO₂, що виділяється від спалювання викопного палива) та сонячним світлом, реакції утворюють озон наземного рівня.

Це серйозний подразник для дихальних шляхів, який може призвести до значних проблем зі здоров'ям.

Супутниковий пристрій Tropomi може виявити наявність в атмосфері, окрім формальдегіду, й інші гази, такі як двоокис азоту, озон, діоксид сірки (SO₂), метан, окис вуглецю (CO) та аерозолі (невеликі краплини і частинки).

Все це впливає на повітря, яким ми дихаємо, і тому їхня кількість також відіграє важливу роль у зміні клімату.

Джерело: https://www.bbc.com


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?