Тривале водіння автомобіля негативно впливає на інтелект людини

244

Дослідники з університету Лестера визначили, як тривале водіння автомобіля впливає на інтелект людини, інформує 1NEWS з посиланням на independent.co.uk.

Процес водіння є малорухливим видом діяльності, як і довгий перегляд телепередач. Показники IQ британців, які щодня долали великі відстані на авто, падали з більшою швидкістю, ніж у тих, хто проводив за кермом менше, ніж 2 години. В першу чергу, це заняття негативно впливає на роботу серця, а далі починає страждати мозок – через недостатнє насичення киснем.

Дослідженням було охоплено понад 500 000 британців, від 37 до 73 років. П’ять років вони постійно виконували різні тести для перевірки пам’яті та інтелекту. 93 тисячі учасників, які витрачали на їзду більше, ніж 2-3 години, показали найшвидший темп зниження IQ. Їх результати можна порівняти з тими, хто дивиться ТБ більше трьох годин щодня.

«Водіння – це перш за все стрес і втома, а дослідження показують зв’язок між ними і зниженням пізнавальної здатності», – пояснив один з фахівців.

Вчені відзначають, що тривале використання комп’ютера завдає такої ж шкоди інтелекту, як перегляд ТБ. Тривале перебування перед телевізором призводить до того, що мозок стає менш активним, проте використання комп’ютера для роботи або гри стимулює достатню кількість його ділянок.

Джерело: https://1news.com.ua


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?