НАЙКРАЩІ УНІВЕРСИТЕТИ УКРАЇНИ: ХТО ПОТРАПИВ У ТРІЙКУ ЛІДЕРІВ

230

Згідно рейтингу "Топ-200 Україна", до трійки лідерів вищих навчальних закладів потрапили: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського та Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна.

Про це повідомляє інформаційний портал "Освіта.UA". Зазначається, що рейтинг складався Центром міжнародних проектів "Євроосвіта" та міжнародна група експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

Перше місце розділили по загальній сумі балів одразу два столичних ВНЗ: університет ім. Шевченка та політехнічний інститут ім. Сікорського. Протягом усіх 12 років ці навчальні заклади впевнено тримають лідерські позиції. Експерти зазначають, що обидва університети проводять активну роботу в усіх напрямках їх діяльності.

"Висока затребуваність випускників цих університетів на ринку праці як в Україні, так і за кордоном, відображає з одного боку високу якість фундаментальної підготовки студентів, постійне впровадження нових інноваційних технологій в освітній процес і наукові дослідження, з іншого – тісну взаємодію з відповідними секторами економіки і суспільства", – ідеться в повідомленні.

Також високі показники у рейтингу демонструє Харківський університет імені Каразіна. Він стабільно протягом останніх років займає третє місце.

До першої десятки лідерів також увійшли такі університети:

  • Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" (4 місце);
  • Національний університет "Львівська політехніка" (5 місце);
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України (6 місце);
  • Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (7 місце);
  • Національний технічний університет "Дніпровська політехніка" (8 місце);
  • Львівський національний університет імені Івана Франка (10 місце).

Втім укладачі рейтингу наголошують – як і раніше головним недоліком українських закладів вищої освіти є їх недостатня інформаційна відкритість. Зокрема, ректори понад 50 університетів ще не виставляють на сайтах університетів звіти про свою роботу, а також мають дуже низьку культуру ведення інформаційних ресурсів англійською та іншими іноземними мовами.

Джерело: www.5.ua


О ЧЕМ ВЫ ДУМАЕТЕ?